Yeni blog: PythonBilim

Yaz geldi, dersleri bitirdik. Dönem sonu sınavlarını okuyup son notları da verdikten sonra eğlenceli işlerime dönebileceğim. Öncelik elimdeki araştırma probleminde. Gerekli simülasyon programı hazır; önümüzdeki aylarda simülasyonu sistematik şekilde işleyip sonuçları yazılı hale getirmekle meşgul olacağım. Bitirebilirsem buradan duyururum.

Diğer bir planım için bu hafta ilk adımı attım. Python ile bilimsel programlama konularını işleyen PythonBilim isimli bir bloga başladım. İlk yazılar temel Python programlama ile ilgili olacak, daha sonra sayısal analiz ve hesaplamalı bilimle ilgili konulara gireceğim. Aslında, birbiri üzerine eklenen bir ders notu demeti hazırlamak istiyorum.

Malum, marifet iltifata tabidir. İlgilenenlerin hatalarımı ve eksiklerimi bildirmesinden, yorum yaparak veya konuk yazar olarak katkıda bulunmasından mutluluk duyarım.

PythonBilim projesi sebebiyle muhtemelen bu bloga eskisinden daha seyrek yazmak zorunda kalacağım.

Reklamlar

Kaan Öztürk hakkında

Kaan Öztürk İstanbul’da doğdu. İstanbul Lisesi ve Boğaziçi Fizik mezunu. Rice Üniversitesi‘nde uzay fiziği alanında doktora yaptı. Işık ve Yeditepe üniversitelerinde ders verdi. 2015-2016 döneminde Rice'da ziyaretçi araştırmacı olarak çalıştı. Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde araştırmacı ve yarı zamanlı öğretim üyesi.

19 Mayıs 2013 tarihinde Bilimsel Programlama içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. 3 Yorum.

  1. Sabırsızlıkla bekliyorum.Bu aralar internette gezerken bu konuyla ilgili güzel bilgilere ulaştım.Siz bir şeyler planlamışsınızdır ama ben yinede linkleri sizlerle bir paylaşayım : Umarım faydası olur.

    https://class.coursera.org/phys1-001/
    https://www.coursera.org/course/matrix
    http://scipy-lectures.github.io/

  1. Geri bildirim: diye başlamışla… | paylasimintekveyeniadresi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: